Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Диканської районної державної адміністрації

Реформа набуває обертів

В 2018-2019 навчальному році з  першого вересня в усіх освітніх закладах району розпочато впровадження ключової реформи  Міністерства освіти і науки - Нова українська школа. Для навчання по-новому було оновлено освітнє середовище в класних кімнатах першачків.

Замість старих парт для усіх учнів 1 класів були придбані нові парти - мобільні місця, які легко трансформувати для групової роботи. Оновлено навчальне обладнання, у деяких закладах з’явились мультимедійні засоби. Різноманітно організовано навчальний простір. За державні кошти забезпечили учнів 1 класів підручниками згідно типової освітньої програми вибраної вчителями.

Згідно підписаного Меморандуму між Міністерством освіти і науки та Тhe LEGO Foundation усі учні 1 класу безкоштовно отримали набори LEGO, які допомагали впроваджувати ігрові та діяльнісні методи навчання в освітній процес. В зв’язку з прийняттям нового Державного стандарту початкової освіти і реформування  були оновлені програми, засоби навчання, змінені підходи навчання. Учителі, які навчали учнів 1 класів у цьому навчальному році, пройшли підвищення кваліфікації по-новому.

Навчання проходили в дистанційній формі на освітній платформі ЕdEra і в очній формі підготовленими тренерами згідно затвердженої Міністерством освіти і науки програми, згідно якої вивчали Закон України «Про освіту», «Державний стандарт початкової освіти», Концепцію Нової української школи, зміст типових освітніх програм, особливості розвитку дітей, нейропсихологію, методики викладання предметів у першому класі, інтегроване навчання, інклюзивну освіту, педагогіку партнерства,  організацію ефективного і безпечного освітнього середовища.

Брали участь у проведені виїзних семінарів-практикумів. На протязі навчального року навчання продовжили учителі початкових класів, які навчатимуть першокласників у 2019-2020 навчальному році, а також ті, які навчатимуть учнів 1 класів у наступні роки. Всього навчання пройшли 68 учителів початкових класів та вихователів ГПД. У січні також підвищили свою кваліфікацію 12 заступників директорів шкіл. По-новому вже працюють і учителі англійської і німецької мови. Попереду –в  2019-2020 навчальному році -  навчання  учителів  5-11 класів. Реформа набуває обертів.


Методист РМК Нужна С.І.« повернутися до списку новин