Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Диканської районної державної адміністрації

Виховання як спосіб формування гармонійної особистості

            З метою вдосконалення форм і методів виховної роботи на базі Диканського районного Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти та педагогів закладу позашкільної освіти (БДЮТ) на тему «Удосконалення процесу виховання шляхом вибору ефективних форм виховної роботи».

       На актуальності даної теми, необхідності постійного вдосконалення виховного процесу відповідно до швидкоплинних змін сьогодення, акцентувала завідувач  районним методичним кабінетом Нужна Світлана Іванівна. Відповідно Концепції нової української школи необхідно організувати наскрізний виховний процес виховання, орієнтований на формування в учнів ціннісних ставлень і суджень, необхідних для щасливого особистого життя,  успішної взаємодії із суспільством та формування життєво необхідних компетенцій. Як створити нове виховне середовище, не порушуючи життєвого простору дитини? Які форми і методи виховної роботи дібрати, аби зацікавити ними сучасних вихованців? Відповіді та ці та безліч інших питань намагалися дати учасники семінару.

        Сучасний підхід до виховної роботи, нові форми виховної роботи розкрила у своїй доповіді Рудь Світлана Василівна, заступник директора з виховної роботи (ЗДВР) Стасівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Башкирцевої, ілюструючи теоретичні засади конкретними прикладами з практики роботи навчального закладу.

      Педагог-організатор Диканської ЗОШ І-ІІІ ст. Томахіна Лілія Георгіївна проілюструвала впровадження ефективних форм виховної роботи в практику школи. Показала гармонійне поєднання традиційних та інноваційних форм і методів освітньо-виховної роботи.

    Про залучення батьків та громадськості до виховання підростаючого покоління, про проведення спільних масових заходів та індивідуальної роботи з учнями говорили в своїх виступах представники районних організацій, запрошених до участі у роботі семінару. Так, директор ДЮСШ Ольга Філенко зробила наголос на поєднанні колективних та індивідуальних форм спортивно-виховної роботи  у ЗЗСО для формування здорової, фізично і морально досконалої, гармонійно розвиненої особистості.

       Яскраво і наочно презентувала співпрацю бібліотеки і школи у виборі ефективних форм виховної роботи провідний бібліотекар Диканської районної бібліотеки для дітей Лариса Воронянська.

      Особливості екологічного виховання та природоохоронної роботи учнів у співпраці педагогічних колективів з громадськими та природоохоронними організаціями висвітлила фахівець з екологічної освіти РЛП «Диканський» Марина Криворучко. Працівник Диканського районного краєзнавчого музею Анна Кошель представила у своєму виступі музей, як осередок краєзнавчого виховного простору, показавши великий історико-краєзнавчий, естетичний, культурно-освітній потенціал закладу у формуванні освіченої, багатогранної, активної особистості патріота і громадянина свого краю, своєї держави – України.

       Директор Диканського районного БДЮТ М. Дєєва провела цікавий та ефективний тренінг «Психосоціальна підтримка дітей у виховному процесі». Учасники семінару отримали інформацію про стрес у дітей та кризові події, які його викликають, дізналися про методи надання психосоціальної підтримки, стали активними учасниками в обговоренні поняття «конфлікт», шляхом мозкового штурму аналізували види реакцій на конфлікт та віднаходили ефективні шляхи його подолання. Тренінгова система семінару гармонійно доповнила тематику зустрічі дякуючи інтерактивним формам роботи, активізувала та емоційно збагатила творчий потенціал педагогів. Керівники гуртків БДЮТ Оксана Серга та Вікторія Оксьоменко підготували та провели цікаві майстер-класи по виготовленню антистресів.

       Організатором круглого столу виступила Лідія Швайко, методист районного методичного кабінету. Активну участь в обміні досвідом за круглим столом взяли Людмила Кальник (ЗДВР Диканської ЗОШ І-ІІІ ст.), Алла Дмитренко (ЗДВР НВК імені М.В. Гоголя), Марина Хоролець (ЗДВР Орданівської ЗОШ І-ІІІ ст.), Леся Жовновата (педагог-організатор Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст.). Семінар,  пройшов у теплій дружній атмосфері. За результатами активної спільної роботи були прийняті відповідні методичні рекомендації.

     

 

    

         Лідія  Швайко,

        методист райметодкабінету

 « повернутися до списку новин