Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Диканської районної державної адміністрації

Семінар для вчителів української мови та літератури

              14.11.2019 року на базі Балясненської ЗОШ І-ІІІ ст. проведений районний семінар для вчителів  української мови та літератури по темі: «Сучасний інструментарій вчителя у процесі викладання української мови і літератури». Відкрила семінар та  ознайомила з планом роботи методист районного методичного кабінету Сердюк Лариса Іванівна Задорожна Тетяна Іванівна,  директор    Балясненської ЗОШ І-ІІІ ст., ознайомила  гостей з освітнім середовищем школи та провела екскурсію у шкільній світлиці, де присутні мали змогу дізнатись про історію розвитку освіти в селі Балясне, визначних особистостей, які внесли вагомий вклад в розбудову рідного краю.

       Огляд ефективних інноваційних технологій сучасності провела Чуприна Наталія Олексіївна, голова  районного методичного об'єднання учителів української мови і літератури, яка  поділилася враженнями від обласного семінару, розповіла про виклики освіти ХХІ ст. та освітні тренди у викладанні української мови і літератури.

          Приймак Валентина Федорівна,  вчитель початкових класів Балясненської ЗОШ І-ІІІ ст. показала фрагмент уроку літературного читання  в 3 класі. Учні з захопленням вивчали творчість Олександра Пушкіна на прикладі  «Казки про рибака та рибку», розглядаючи старе дерев’яне корито та рибацьку сітку, з задоволенням відповідаючи на питання Золотої Рибки, роль якої зіграла п’ятикласниця.

         Бородай Оксана Володимирівна, вчитель української літератури  Балясненської ЗОШ І- ІІІ ст., запропонувала  увазі гостей фрагмент уроку української літератури  в 8 класі по темі «Леся Українка  «Давня казка», де учні складали порівняльну характеристику образів поета і Бертольда.

        Про важливу роль мовленнєвих тренінгів як засобу активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках української мови розповіла Задорожна Тетяна Іваніна, вчитель української мови та літератури Балясненської ЗОШ І-ІІІст.

           Практична частина семінару у вигляді майстер-класу на тему «Латеральне мислення як засіб гри і уяви на українській літературі за твором Ліни Костенко «Крила»», який майстерно організувала з вчителями української мови та літератури Чорновол Лариса Мусіївна, вчитель української мови та літератури Великорудківської ЗОШ І-ІІІ ст., спонукала учасників  до застосування на практиці здобутих знань.

      Яхно Людмила Любомирівна, вчитель української мови та літератури Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст., назвала свій тренінг по виробленню мовних навичок «Від екології довкілля до екології мови».

     Учні старших класів підготували для гостей виховний захід, присвячений Дню писемності. Присутні мали змогу разом з ведучими пригадати  тих визначних особистостей, які сприяли розвитку  та становленню української мови – Нестора-літописця, Андрія Шептицького, Т.Г. Шевченка, І.П.Котляревського. Доповнили свято українськими піснями та танком, а насамкінець дві команди позмагалися в українознавчій вікторині, яку провела директор Балясненської ЗОШ, вчитель української мови та літератури Задорожна Тетяна Іванівна.

       В дружній атмосфері за круглим столом вчителі української мови та літератури ділилися враженнями, обговорювали спільні проблеми  та підводили підсумки роботи, приймали методичні рекомендації.

 

 

 

                       Підготувала Сердюк Л.І.,

                      методист райметодкабінету

 « повернутися до списку новин