Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Диканської районної державної адміністрації

Правоосвітній семінар

       31 жовтня 2019 року на базі Диканського НВК імені М.В.Гоголя відбувся  районний семінару вчителів правознавства та  заступників керівників  навчальних закладів по темі «Формування правової культури учасників навчально-виховного процесу. Співпраця служб та установ району з метою налагодження взаємодії та медіації».

Необхідність формування правової культури учасників навчально-виховного процесу та вироблення системи відносин між службами та установами в  роботі над попередженням правопорушень обґрунтувала та озвучила методист районного методичного кабінету Сердюк Лариса Іванівна.

       Про співпрацю закладів загальної середньої освіти і правоохоронних органів в питаннях протидії насиллю в сім‘ї розповів Юдін Андрій Валерійович, старший лейтенант поліції, який з 2016 року працює інспектором з ювенальної превенції сектору превенції Диканського відділення поліції Миргородського ВП ГУНП в Полтавській області. Також присутнім був представлений лейтенант поліції Карпенко Олександр Григорович, який розпочинає співпрацю з закладами освіти в якості інспектора.

       Питання правової відповідальності батьків за виховання дітей висвітлила заступник директора з виховної роботи Диканського НВК імені М.В.Гоголя Дмитренко Алла Миколаївна, яка ґрунтовно проаналізувала наявну нормативну базу з цього питання та на прикладах з досвіду власної  роботи проілюструвала дієві форми і методи роботи з цього питання, подякувала за допомогу та тісну співпрацю Юдіну Андрію Валерійовичу.

Олійник Олександр Олександрович, начальник «Диканського бюро правової допомоги» - частий гість правоосвітніх семінарів та зустрічей з освітянами. Цього разу він розповів, як ефективно протидіяти домашньому насильству,  який захист постраждалих гарантується державою та куди звертатися за допомогою. Він також повідомив, як на законодавчому рівні врегульовано питання охоплення навчанням дітей без профілактичних щеплень в умовах епідеміологічної ситуації.

      Про роботу новоствореної спеціалізованої служби підтримки для осіб, постраждалих від насильства – «Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі» інформувала Півень Юлія Василівна, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

       Учасники семінару активно працювали, задавали багато запитань, моделювали різні ситуації та розглядали варіанти їх вирішення, отримуючи під час роботи консультації та коментарі юристів-практиків, разом з тим поповнюючи свій багаж правоосвітніх знань.

       Рокотянська Інна Олександрівна, практичний психолог Диканського НВК імені М.В.Гоголя,  ознайомила присутніх з основними принципами медіації та провела практичні вправи з елементами тренінгу по виробленню навичок медіатора  допомогли учасникам зібрання «перевтілитись» і відчути себе в образі різних можливих учасників конфліктних ситуацій і спорів, зрозуміти точку зору свого опонента. Ці знання та вміння допомагають сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників.

     Семінар пройшов на високому науково-методичному рівні, всі учасники проявили щиру зацікавленість у вирішенні конфліктних ситуацій в освітньому середовищі та бажання співпрацювати для досягнення спільної мети.

 

 

 

                                    Сердюк Лариса Іванівна, методист ВОСМС« повернутися до списку новин