Навчання в освітньому просторі НУШ
Продовжується процес навчання вчителів початкових класів, які будуть працювати в умовах Нової української школи.
24 вересня на базі Диканського НВК імені М.В.Гоголя було проведено тренінг «Ігрові та діяльнісні методи навчання в початковій школі». У тренінгу прийняли участь учителі першокласників з закладів освіти Дикнського, Шишацького районів та Шишацька ОТГ.
У ході тренінгу педагоги з тренером Валентиною Герман відпрацьовували практичні навики ефективного використання наборів LEGO в навчанні дітей.
Кожен з учасників побував у цікавому середовищі дитячої гри, із захопленням працював в групах за методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок». Учителі ознайомились з проектною діяльністю, оцінили великий освітній потенціал гри з LEGO для учнів початкової школи. Адже система розвивальних ігор з цеглинками сприяє розвитку візуальної пам’яті, дрібної моторики рук, фантазії та уяви, уміння творчо й критично мислити. Робота з конструкторами допоможе вчителям впроваджувати в освітній процес ігрові та діяльнісні методи навчання, опановувати матеріал інтерактивно, цікаво та наочно, розвивати уміння та навички, що забезпечать у майбутньому здатність особистості успішно навчатися.
Відповідно до підписаного меморандуму взаємодії між Міністерством освіти і науки України та корпорацією the LEGO Foundation усі перші класи НУШ в Україні безкоштовно будуть отримувати набори LEGO. Це один із наймасштабніших проектів The LEGO Foundation, мета якого - підтримати зміни, які відбуваються в початковій школі в межах реформи освіти.
По завершенню тренінгу було запропоновано корисні посилання (офіційні сайти, освітні платформи, спільноти) для використання вчителями в подальшій роботі.
Учасники тренінгу переконались, що набори LEGO стануть цікавим і необхідним інструментом для навчання в Новій українській школі.
Завідувач РМК С.Нужна.